W Pradze byłem, most Karola zaliczyłem

Człowieki postanowiły jechać sobie do Pragi, a ja oczywiście pojechałem z nimi. A co? Nie będę przecież jak ten cep w domu siedział. W końcu podróżuję z moimi ludźmi prawie wszędzie. Nie wyobrażam sobie zostawać gdzieś sam, czy to u znajomych czy tym bardziej w „psim hotelu”. Uważam, że skoro mnie wzięli to odpowiadają za mnie zawsze i wszędzie, więc i każdy wyjazd urlopowy musi być tak zaplanowany abym mógł z nimi jechać.

Pragę można śmiało nazwać miastem otwartym i przyjaznym zwierzętom. Od nas do stolicy Czech samochodem jest około 4 godziny drogi, a więc podróż dla mnie nie jest męcząca. Wystarczą około 2 lub 3 przystanki na załatwienie moich i ludzkich potrzeb, czy podanie mi wody. Jechałem sobie na tylnej kanapie wyłożonej specjalną matą zapinaną do przednich i tylnych zagłówków. Dzięki macie tworzy się z tyłu swego rodzaju hamak a ja, w razie nagłego hamowania nie spadnę pod kanapę. Dodatkowo oczywiście, człowieki mówią że chronią auto przed zabrudzeniami, ale ja nie wiem o co im chodzi.

W Pradze zatrzymaliśmy się w Hotelu Carlton Prague w znanej z wielu różnorodnych knajp i restauracji dzielnicy Żiżkow. Oczywiście nie mieliśmy żadnych problemów z noclegiem dla mnie, zostawałem też sam w pokoju hotelowym – człowieki miały jeszcze siłę na zwiedzanie, ale ja miałem już dość. Właziłem gdzie chciałem do restauracji, barów, kawiarni, centrów handlowych, wszystkich środku transportu publicznego, byliśmy na Hradczanach, moście Karola, w Zoo, (tak, do Zoo w wielu europejskich miastach można wejść z psem i najwyraźniej żadne zwierze przez to nie zginęło, nie zostało zagryzione, ani nie umarło na nieznaną chorobę), byłem także na wieży telewizyjnej w Żiżkowie. Nigdzie nie usłyszeliśmy cienia zdziwienia, uwagi czy pretensji. Wręcz przeciwnie, często patrzyli się na nas dziwnie, że w ogóle moje człowieki pytają czy mogą gdzieś ze mną wejść. Oczywiście należy pamiętać o smyczy oraz posiadaniu przy sobie torebek na psie odchody. Najlepsze są takie, które można przyczepić do smyczy i przechowywać w specjalnym woreczku, tak aby zawsze mieć je przy sobie.

vigo w pradze

Vigo w Pradze - vigotogo.com

Vigo w Pradze - vigotogo.com

IMG_1776

IMG_1813

IMG_1818

IMG_1820

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s