Widziałem słonia i tygrysa

W Berlinie są dwa miejskie Ogrody Zoologiczne. Pierwszy, główny Ogród Zoologiczny w centrum, czyli Zoo Berlin to najstarsze niemieckie zoo oraz najbardziej różnorodne zoo świata – otwarte w 1844 roku, niestety do niego nie wolno mi wejść. Drugie berlińskie zoo znajduje się w dawnym Berlinie Wschodnim i nosi nazwę Tierpark Berlin.

Tierpark Berlin jest nazywany „największym krajobrazowym zoo w Europie”. Został otwarty w dniu 2 lipca 1955 roku na terenie Schlosspark Friedrichsfelde. Zoo jest stale rozszerzane i obecnie na powierzchni 160 ha. mieszka w nim prawie 10.000 zwierząt. Do odwiedzin tego zoo właśnie chciałbym Was i waszych czworonożnych przyjaciół serdecznie zaprosić i to właśnie Zoo, wam polecić.

Tierpark, przypomina swoim wyglądem i urbanistyką bardziej park niż tradycyjny ogród zoologiczny i jak napisałem powyżej, jest dostępny do zwiedzania z psami. Park ten nadaje się idealnie na spędzenie dnia na świeżym powietrzu, znajdziecie tam atrakcje zarówno dla siebie, ale też zapewnicie solidny spacer dla waszych pupili. Aby odwiedzić Zoo w Berlinie z psem nie trzeba uiszczać dodatkowej opłaty za czworonoga, bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 12 euro (bilety do kupienia online na stronie zoo: tierpark-berlin.de, a także w kasach biletowych transportu miejskiego na terenie całego miasta jak przed wejściem do zoo).

Musiałem być oczywiście na smyczy (nie jest wymagany kaganiec), a człowieki miały ze sobą worki na moje sprawy. Mogłem wejść praktycznie do każdego zakątka i pawilonu. A jest co oglądać. Widziałem okazałe, wielkie słonie, piękne dzikie koty: lwy, tygrysy, pantery, długoszyje żyrafy oraz pasiaste zebry. W zoo znajdziecie także wielkie żółwie, manaty, małpy czy pingwiny oraz oczywiście niedźwiedzie. Nie mogłem jedynie wejść do pawilonu krokodyli (ale co ja krokodyla nigdy nie widział) oraz do Restauracji ( i tak nie mają tam nic dobrego). Natomiast nie ma problemu, aby przysiąść z psem, czy to na kocu na trawie, czy wypić kawę i coś przekąsić w jednym z wielu otwartych punktów gastronomicznych. Ciekawym miejscem jest także małe zoo ze zwierzętami przeznaczonymi specjalnie do kontaktu z ludzkimi szczeniętemi. Można z bliska zobaczyć króliki, pogłaskać i nakarmić kozę, czy małego kuca.

Tierpark jest miejscem szczególnie obleganym przez berlińczyków w weekendy w okresie wiosenno – letnim. Na terenie zoo znajduje się płatny parking, ale można także poszukać wolnych miejsc w pobliżu. Z centrum najwygodniej dojechać S-bahnem i/lub tramwajem.

Tierpark Berlin

 

Tierpark Berlin

Tierpark Berlin Mapa

Reklamy

One thought on “Widziałem słonia i tygrysa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s