Najlepsze plaże dla psów w Europie

Nasi zachodni sąsiedzi prezentują o wiele bardziej liberalne podejście w kwestii posiadania zwierząt domowych. W Berlinie nikogo nie dziwi pies w zoo, w restauracji czy centrum handlowym. Oczywiście, po właścicielach także widać, że dbają o swoje psie przywileje i psy są zawsze na smyczy, zadbane, w lokalach siedzą grzecznie pod stołami, z zachowaniem dobrych obyczajów, tak by nikomu nie przeszkadzać.

Jeżeli posiadacie psa i chcecie pojechać z nim na urlop – Niemcy będą idealnym kierunkiem. Tutaj nie odczujecie, że podróżując z psem jesteście gościem drugiem kategorii, nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem noclegu, restauracji czy atrakcji turystycznych.

Zaczynamy podróż po Niemczech z psem. Na początek najlepsze (aczkolwiek nie jedyne) psie plaże u naszych Zachodnich sąsiadów i w Europie.

plaze DE

Źródło: betreut.de

Morskie wybrzeże w Niemczech: Morze Bałtyckie i Północne

Wyspa Uznam:

Wyspa Uznam to nie tylko kilometry białych, piaszczystych plaż ale także wiele szlaków trekingowych wzdłuż Parku Narodowego – oczywiście otwartych na psiarzy i ich towarzyszy. Czworonożni przyjaciele znajdą swoje plaże na wybrzeżu bałtyckim w miastach uzdrowiskowych takich jak Ahlbeck, Zinnovitz, Heringsdorf czy Lubmin.

Vigo i Baron w zimowej scenerii na plaży na Wyspie Uznam

Plaża zimą wyspa Uznam

11913589_1000355139998798_300689433_n

10841909_903203983047645_1758399558272199626_oWyspa Rugia:

Największa wyspa Niemiec z wybrzeżem rozciągniętym na 580 km położona w Północnej części kraju. Na Rugii można znaleźć wiele plaż dla psów. Te najładniejsze usytuowane są przede wszystkim w Juliusruh, Binz oder Göhren.

Rerik:

Rerik i półwysep Wustrow oferują wiele możliwości dla psich spacerowiczów szukających aktywnego wypoczynku na bałtyckich plażach. Psia plaża w Rerik położona jest w cichej okolicy i stanowi mały raj dla czworonogów. Niemałą aktrakcją są znajdujące się tam toalety dla psów.

Borkum:

Borkum to wyspa leżąca na Morzu Północnym. Na Wyspie znajdziecie trzy plaże dla psów, jedna na wschód od plaży północnej, jedna na plaży południowej i jedna na plaży nudystów. Przede wszystkim trzeba pamiętać że obowiązuje tu prawo nakazujące trzymanie psa na smyczy. Pomimo tego jest to jeden z ciekawszych wycieczkowych miejsc nie tylko dla Pań i Panciów.

Wyspa Poel:

Wyspa Poel jest obszarem chronionym ze względu na swoje walory przyrodnicze i dlatego obowiązuje tu nakaz trzymania psa na smyczy. Niemniej jednak psy są tu bardziej niż mile widziane. Najładniejsze kamieniste plaże dla psów znajdują się powiędzy Timmendorf, Am Schwarzen Busch i Gollwitz.

Wyspa Föhr:

Także na Wyspie Foehr obowiązuje nakaz trzymania psów na smyczy. Jednakże szeroki plaże z drobnych piaskiem warte są zobaczenia. Idealne do wypoczynku z psem będą miejscowości takie jak Wyk, Utersum oraz Nieblum.

Plaże dla psów w środkowych i południowych Niemczech

Frankonia: Jezioro Untreusee pobliżu Hof / Górnej Frankonii jest zielonym terenem rekreacyjnym z licznymi trawnikach. Na południowo-wschodnim brzegu właściciele psów znajdą 400 metrowy pas psiej plaży.

Bawaria: Piąte co do wielkości jezioro w Bawarii znajduje się w Ostallgäu. Na tzw. Forggensee chlapią się w wodzie szczęśliwe psy. To samo odnosi się do Dennenloher Reservoir dziesięć kilometrów na wschód od Gunzenhausen. Spokojne zatoczki zapraszają czworonogów do kąpieli.

Badenia-Wittenberga: Słynny Schmugglerbucht w Konstancji oferuje trzy plaże dla psów i liczne miejsca noclegowe przyjazne dla psów w okolicy.

Najładniejsze psie plaże w Europie

Psie plaże w Europie

Źródło: betreut.de

Holandia:

W Holandii, psy są mile widziane. Szczególnie w Wassenar i Hoek van Holland są ładne sekcje plażowe dla psów. Ale prawdziwym plażowym psiem rajem jest tzw.  „End Beach” w Noordwijk. To plaża bez żadnych ograniczeń dla zwierząt domowych. Ponadto, wasi psi przyjaciele znajdą tam pawilon plażowy z zabawkami i miski dla zwierząt.

Francja:

Wybrzeże Morza Śródziemnego ma do zaoferowania wiele specjalnych plaż dla psów. Zwłaszcza w Portiragnes i Port la Nouvelle. Ale nawet w większych miastach, takich jak Nicea i Cannes, można połączyć zwiedzanie miasta z wizytą na psiej plaży. W zachodniej Francji psy mogą korzystać z Atlantyckiego klimatu w Côte d’Amor i Pays de la Loire.

Austria i Szwajcaria:

Te Niemieckojęzyczne kraje oferują dla właścicieli psów wiele miejsc. Na przykład, zapraszamy Achen lub Saissersee. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie Wiednia jest staw Hirschstetten gdzie można uprzyjemnić pobyt pieska oferując mu przyjemną kąpiel. Oficjalne plaże dla psów są także w Szwajcarii w Bodensee w Altnau lub w naturalnym jeziorze w Brienz pośród malowniczych górskich krajobrazów.

United Kingdom:

Big Island to istny raj dla psów. Istnieje wiele plaż, gdzie czworonożni przyjaciele są mile widziani. Oczywiście Kornwalia i Szkocja to najbardziej popularne miejsca.

Skandynawia:

Nasi północni sąsiedzi są bardzo przyjaźni dla psów. W Danii, Finlandii i Szwecji, czworonożni przyjaciele mogą korzystać z wielu plaż, wiatru i morza.

Reklamy

2 thoughts on “Najlepsze plaże dla psów w Europie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s