W Thüringer Wald byłem i dobrze się bawiłem – Oberhof

Do Turyngii człowieki zabrali mnie na jeden z majowych weekendów. Na bazę wypadową wybrali miasteczko Oberhof (ponad 800 m n.p.m.) znane z dużej skoczni narciarskiej,, na której odbywają się międzynarodowe zawody w kombinacji norweskiej. Miasto jest nieduże i typowo turystyczne. Nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem sklepu, restauracji czy baru. Nocleg w małym mieszkanku zabookowali w prywatnym domu Pani Susanne w cenie 43 euro za dobę, ja oczywiście spałem w gratisie. Chętnych odsyłam na stronę mieszkań do wynajęcia w „Haus Susanne„.

IMG_8013

IMG_8014Las Turyński to przede wszystkim niezliczone kilometry tras trekkingowych. Wanderwegi łączą się ze sobą, krzyżują i prowadzą w rozmaite, urokliwe miejsca. Ci którzy lubią spacery po lesie na pewno nie będą zawiedzeni. Miłośnicy pieszych wędrówek szczególnie docenią gęsto zalesiony obszar rozciągający się wokół znanej ścieżki turystycznej Rennsteig, o łącznej długości tras 160 km! Na trasach ulokowane są liczne gospody, w których można się posilić po wyczerpującej drodze – także jest i cywilizacja.

Las Turyński - vigotogo.com

IMG_7672

IMG_7724

IMG_7754

IMG_7780 Ciekawym miejscem w pobliżu Oberhofu jest Tama Wodna Ohrtalsperre. Zachęcam do wybrania się trasą wokół tamy, która wynosi w sumie 14 km. Po drodze rozsiane są liczne ławeczki i miejsca z urokliwymi widokami, a zaraz przy wejściu jest restauracja serwująca oryginalną turyńską kuchnię – pychotka (tak mówili, bo mnie nie dali oczywiście spróbować…). Ci, którzy pragną zobaczyć widok na tamę z góry, mogą odbić w jedną z tras idących w głąb lasu i podziwiać panoramę Turyńskiego lasu ze skarpy (my trafiliśmy tam przypadkiem, cóż moi ludzie nie mają zbytniej orientacji w terenie).

IMG_7845

IMG_7854

IMG_7863

IMG_7869

IMG_7876

IMG_7880Bardzo ciekawe jest także Oceanarium znajdujące się w pobliskim miasteczku Zella-Mehlis do którego za drobną opłatą w wysokości 1 euro mogłem wejść i ja (bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 11 euro). Główną atrakcją oceanarium są żyjące tam rekiny, ale nam najbardziej podobały się japońskie karpie, które można było pogłaskać (lub powąchać). Poza nimi można podziwiać płaszczki, ryby tropikalne czy krokodyle.

Oceanarium - vigotogo.com

IMG_7918

IMG_7929

IMG_7969 W drodze powrotnej do Berlina udało nam się wpaść jeszcze na chwilę do pięknego Lipska. Miasto jest naprawdę urocze i na dzień dzisiejszy jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Niemczech. Czas pozwolił nam na zwiedzenie jedynie centrum oraz starówki. Lipsk wydaje się być przyjazny psom, do Kościoła Świętego Mikołaja stojącego w centrum starówki można wejść z czworonogiem!

Vigo w Lipsku - vigotogo.com

IMG_8038

BOBAS NA SZLAKU

Dla rodzin z dziećmi wózkowymi polecam szczególnie trasę wokół tamy oraz oceanarium. Większość szlaków dostępnych w turyńskim lesie także nadaje się na wycieczkę z wózkami.

Reklamy

2 thoughts on “W Thüringer Wald byłem i dobrze się bawiłem – Oberhof

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s